Ловрен влезе во рингот со Кро Кап, борецот си играше со фудбалерот (ВИДЕО)

Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Дејан Ловрен влезе во рингот на борба против Мирко Филиповиќ Кро Кап.

На својот инстаграм профил, Ловрен ја објави борбата со Кро Кап, очекувано славниот борец си играше со фудбалерот и лесно го совладаа.

„Утрово имав кратка тренинг сесија против Кро Кап. Каков ѕвер е овој човек се уште. Ми беше големо задоволство Мирко. Ти благодарам“, напиша Ловрен.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06)

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе