Примера

Леванте водеше со 2-0 и имаше играч повеќе, но не го победи Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Леванте пропушти голема шанса со победа против Атлетико Мадрид да ја заврши сезоната, имаше водство од 2-0, а потоа противникот доби и црен картон, но конечниот резултат беше 2-2.

Барди ги одигра сите 90 минути во натпреварот во кој Леванте не успеа да го победи Атлетико Мадрид и покрај одличната позиција во која се најде.

Ова беше дуел во кој и на двете екипи бодовите не им значеа многу.

Леванте поведе уште во шестата минута со гол на Кабако, а во 36. минута Роџер го зголеми водството на 2-0.

По шест минути игра во второто полувреме Кореа поради груб фаул заработи директен црвен картон. Атлетико Мадрид остана со фудбалер помалку.

Но и покрај тоа тимот на Диего Симеоне се спаси од пораз. Со головите на Родриго и Камело дојде до нерешени 2-2. За Камело ова не само што беше прв меч во Примера, туку и прв шут.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.