Поранешниот фудбалер на Јуве живее во Лос Анџелес

Легендарниот Дел Пјеро со коментар за несреќата на Тајгер Вудс: Можно е да заспал или да бил под дејство

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Александро Дел Пјеро вели дека често вози по патот на кој излета Тајгер Вудс во Лос Анџелес, вели дека се работи за широк пат и лесен за возење.

Тајгер Вудс синоќа имаше тешка сообраќајна несреќа, неговиот автомобил излетал од патот и се превртел. Пожарникари со специјален алат го извадиле од автомобилот и тој веднаш бил пренесен во болница на операција, има посериозни повреди на десната нога. 

Легендата на Јувентус, Алекс Дел Пјеро во разговор со Скај Спорт Италија даде свое видување за несреќата. Италијанецот живее во Лос Анџелес, вели дека често вози по патот каде Тајгер Вудс излета. 

„Ги знам улиците многу добро, се наоѓаат во област каде што често одам на тренинг со мојот син. Во областа има многу добри терени за голф. Вообичаено наутро нема голема раздвиженост. Патиштата се широки и лесни за возење“ - вели Дел Пјеро. 

„Не сакам да шпекулирам, но можно е да заспал“. 

„Исто така треба да се напомене дека пред месец дена Тајгер Вудс правеше операција, па можно е да користел апчиња против болка“. 

„Секако, сето ова е нагаѓање, деталната истрага ќе покаже што точно се случило“.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе