Повторно зад решетки

Конор Мекгрегор е уапсен во Мајами!

Ирскиот борец и светска ултимејтфајт ѕвезда, Конор Мекгрегор синоќа бил уапсен во Мајами по еден инцидент во кој му одземал и скршил телефон на негов фан.

Настанот се случил пред хотелот „Фонтејнблу Мајами Бич“. Во хотелот се наоѓа и познатиот ноќен клуб „Лив“. Мекгрегор заедно со својот фан излегле пред хотелот околу 5 часот наутро, Ирецот збеснал кога видел дека фанот го слика, му го одземал телефонот, му го згазил и му го скршил, потоа го земал со себе и заминал.
 
Брзо бил уапсен од полицијата и е обвинет по неколку точки меѓу кои кражба на вредност проценета од над 1000 долари и недолично однесување. Тој ноќта ја поминал во притвор.

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе