Шампионот на Македонија се уште молчи

Кјелце пријави дека во Вардар има нови четири случаи на ковид-19!

Ракометарите на Вардар ќе мораат повторно во изолација, од таборот на Кјелце соопштија дека четворица ракометари на „црвено-црните" се позитивни на коронавирус.

Шампионот на Македонија се уште се нема огласено, но од Полска пристигнува информација за нови четири случаи на ковид-19. 

Кјелце соопшти дека ќе оди во изолација откако добиле информација дека четворица ракометари на Вардар кои пред два дена настапиле во „Хала легионов“ се позитивни на коронавирус. 

За очекување е и „црвено-црните“ да одат во изолација а тоа практично ќе значи и одложување на натпреварите против ПСЖ и Порто закажани за почетокот од декември.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе