УС Опен

Кирјос загуби на УС Опен, па бесот го истури врз два свои рекети (ВИДЕО)

Во возбудлив меч со пет сета, Ник Кирјос загуби од Карен Качанов и не успеа да се пласира во полфуиналето, откако прво се поздрави со својот противник, Австралијанецот почна да крши рекети. 

Качанов го доби мечот против Кирјос со 3-2 (7-5. 4-6, 7-5, 6-7 и 6-4) и се пласираше во полуфиналето каде ќе игра против Каспер Руд кој со 3-0 (6-1, 6-4 и 7-6) во сетови го совлада Беретини.
 
По официјалното поздравување по крајот на мечот, Ник Кирјос почна да крши рекети од бес поради поразот. Два негови рекети настрадаа.
Денеска се играат преостанатите два четвртфинални меча, Андреј Рублев - Френсис Тиафо и Јаник Синер - Карлос Алкараз.
 
 

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе