Нов циркус на Австралијанецот

Киријос повторно имаше шоу, изведе неверојатен ас, избрка навивач од трибините... (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер, Ник Киријос повторно е во центарот на вниманието, овој пат правеше „ненормални“ работи на турнирот во Мајами.

Киријос лесно со 6-3 и 6-1 го победи Душан Лајовиќ за меч кој траеше еден час. Но малкумина зборуваат за резултатот.
 
Австралијанецот имаше неколку необични поени, меѓу кои и еден ас, каков што веројатно не сте ни виделе.
 
Еден навивач не можеше да го гледа циркусот на Киријос по што почна да му довикува од трибините на тенисерот. Двајцата влегоа во вербална расправија, а навивачот со обезбедување беше отстранет од трибините.

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе

Додека Бугарите се убедуваат себеси и нас дека Гоце Делчев бил Бугарин, да се потсетиме на некои од Гоцевите искажувања, кои ја одразуваат неговата големина и неговото визионерство.

повеќе