АТП МАСТЕРС СИНСИНАТИ

Киријос и Димитров во финалето во Синсинати

Ник Киријос и Григор Димитров ќе се борат за трофејот на Мастерс турнирот во Синсинати.

По победата над Надал, Киријос во два сета го совлада и Давид Ферер, но триумфот не беше убедлив. И двата сета завршија по тајбрејк, 7-6 (4) и 7-6 (3).
 
Идентично заврши и мечот помеѓу Димитров и Иснер, бугарскиот тенисер победи во два сета кои завршија со тајбрејк, 7-6(4) и 7-6(10).
 
Финалето помеѓу Киријос и Димитров се игра вечерва со почеток од 22 часот.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе