Формула 1

Канадското ГП е деветата трка во Формула 1 која е одложена оваа сезона

Трката за Големата награда на Канада која требаше да се одржи на 14 јуни е одложена. 

Ниту настанот во Монтереал предвиден за средината на јуни нема да се одржи навреме. Се уште не е познато дали и кога ќе има нов датум за трката за ГН на Канада.
 
ГН на Канада е деветата трка која е одложена оваа сезона.
 
Следен датум за старт на сезоната е 28 јуни за кога е закажана трката за Големата награда на Франција.
 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе