Мадрид

Ивановски без проблем стигна до полуфиналето во Мадрид

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски во два сета и со само пет загубени гејма го победи Рубио Фиерос за пласман во полуфиналето на фјучрсот во Мадрид. 

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски лесно ја мина и четвртфиналната пречка, тој со 6-4 и 6-1 го совлада Мексиканецот, Рубио Феирос.
 
Во полуфиналето Македонецот ќе игра против Сидан Понтјодикромо од Холандија.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе