Го добија бараното внимание

Италијански одбојкарки ја освоија титулата, па се сликаа голи со пехарот (ФОТО)

Одбојкарките на Имока од Конељано освоија нова титула во италијанската лига откако во финалната серија беа подобри од Новара, а потоа имаа свое шоу во соблекувалната.

Од соблекувалната на одбојкарките на Имока се појавија фотографии кои предизвикаа голем интерес, не само во Италија туку секаде во светот.
 
Минатата година тоа го направи само нивниот капитен, полската одбојкарка Јоана Волош, а оваа година сите се сликаа голи со пехарот.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе