Илинденскиот маратон ќе има променета патека (ВИДЕО)

Националната пливачка федерација информира дека поради ситуацијата со коронавирусот локацијата за старт на Илинденскиот маратон ќе биде променета. 

Стартот наместо кај хотелот Парк, оваа година ќе биде на градскиот кеј кај хотелот Тино. Промената е направена поради ситуацијата со коронавирусот, информираат од Националната пливачка федерација.
 
Илинденскиот маратон ќе се одржи на 2 август, тој воедно ќе биде и прва трка од Македонскиот куп во далечинско пливање оваа сезона.
 
Изгледот на новата патека на Илинденскиот маратон:
 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе