Формула 1

Хамилтон стави потпис на нов договор, повторно ќе заработува 40 милиони фунти годишно

Луис Хамилтон ги реши сите дилеми за својата иднина откако стави потпис на нов двегодишен договор со Мерцедес, Британецот одново ќе заработува 40 милиони фунти по сезона.

Луис Хамилтон во февруари ја продолжи соработката со Мерцедес, но само на една година, па имаше многу прашалници за иднината на Британецот. 

Сепак, Луис Хамилтон сега ги реши сите дилеми откако стави потпис на нов двегодишен договор и ќе биде дел од „сребрената стерла“ во 2022 и 2023 година. 

Медиумите пишуваат дека Британецот со овој договор одново ќе заработува 40 милиони фунти по сезона, откако оваа година мораше да прифати плата прилагодена на новата ситуација и кризата која ја донесе пандемијата на ковид-19.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе