Формула 1

Хамилтон е позитивен на ковид-19, ја пропушта следната трка

Шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон има коронавирус поради што ќе ја пропушти следната трика, Шахир Гранд При, неговата замена се уште не е соопштена. 

Хамилтон минатата недела имаше три негативни теста, но во понеделникот покажал симптоми откако претходно бил во контакт со лице кое било позитивно на ковид-19.
 
Мерцедес потврди дека Луис Хамилтон е позитивен на ковид-19 и нема да вози на трката за Големата награда на Шахир.
 
Тие наскоро ќе ја соопштат неговата замена за оваа трка, резервни возачи им се Штофел Вандорн и Естебан Гутиерез.
 

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе