УФЦ 257

Хабиб се огласи по поразот на Мекгрегор од Порие и упати критика за Ирецот

Конор Мекгрегор ја загуби борбата од Дастин Порие, а преку социјалните мрежи Хабиб Нурмагомедов го искритикува Ирецот. 

Мекгрегор загуби уште една борба во октагонот, овој пат беше нокаутиран од Дастин Порие.
 
Неговиот голем ривал, Хабиб имаше што да му каже на Конор.
 
„Ова се случува кога ќе го промениш твојот тим, кога ќе ги оставиш спаринг партнерите кои те направиле шампион и спарингуваш со мали деца, надвор од реалноста“, напиша Хабиб.
 

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе