УФЦ

Хабиб се јави по пензионирањето на Мекгрегор: Има само еден крал во џунглата!

Хабиб Нурмагомедов брзо излезе со реакција на социјалните мрежи откако Конор Мекгрегор стави крај на кариерата во ММА.

На големо изненадување на јавноста, Мекгрегор утринава соопшти дека ја завршува кариерата иако има само 30 години.
 
Последен негов меч беше поразот од Хабиб Нурмагомедов. Легендарна борба која заврши со голем инцидент.
 
Хабиб кој го растури Мекгрегор во таа борба, се јави на социјалните мрежи по објавата на неговиот ривал дека се пензионира.
 
Тој стави слика од себеси и напиша: „Има само еден крал во џунглата. Само еден“.

Напредокот и оптимизмот што ги обележаа децениите по 2. Светска војна се гледаа во создавањето на средната класа, составена од луѓе што, иако родени во куќи со земјени подови, завршија со факултетски дипломи и добри работни места во големите градови. Поседуваа автомобили и викендички, летуваа на море и патуваа во странство без визи.

повеќе

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе