УФЦ

Хабиб го покажа скршеното стапало со кое се бореше против Гејчи (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов не само што доминантно го победи Џастин Гејчи, туку тоа го направи и со скршено стапало. 

По борбата, претседателот на УФЦ, Дена Вајт откри дека борбата имало шанси и да не се одржи бидејќи пред некоја недела Хабиб заработил скршеница на два прста од стапалото.
 
Многумина со скепса ја прифатија оваа изјава неверувајќи дека Хабиб би се борел со скршеница.
 
Сега самиот Хабиб на својот инстаграм профил објави фотографија од скршеното стапало и ги замолкна оние кои не веруваа.
 

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе