Младиот Русин не можеше да ги сокрие емоциите

Го победи Федерер и почна да плаче (ВИДЕО)

Младиот руски тенисер, Андреј Рубљев не можеше да ги скрие емоциите по победата над Роџер Федерер.

21-годишниот Рубљев направи сензација победувајќи го Федерер на Мастерсот во Синсинати со 2-0 во сетови.
 
Откако го оствари триумфот, Андреј Рубљев не можеше да ги сокие емоциите, почна да плаче.
 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе