Капитенот вели дека ова е најдобриот меч на Македонија

Ѓорѓиев: Многу ми е мерак, сакав да заплачам но немам солзи од замор

Капитенот Никола Ѓорѓиев е полн со емоции, тој е пресреќен по големиот триумф против Словенија.

Никола Ѓорѓиев ги предводеше одбојкарите до уште една голема победа, оваа беше уште потешка бидејќи противник ни беше домаќинот Словенија кој е и еден од кандидатите за медал на Европското првенство.
 
„Баш ми е мерак. Два пати со нив имавме водено 2-1 и губено со 2-3, но сега се се врати. Ние имаме срце како планина. Како минуваше времето знаев дека ќе играме се подобро. Можеме, знаеме, никогаш не губиме и не играме лошо во добра атмосфера. Многу сум среќен, сакав да заплачам, но немав солзи од замор. Ова е најдобриот натпревар и психички најтешкиот откако сум дел од репрезентацијата. Сите одигравме добро, немаше слаб играч во нашата селекција“, изјави Никола Ѓорѓиев.
 

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе