Капитенот жестоко реагираше

Ѓоргиев е бесен на ОФМ по селекторската смена: Срамота и греота е!

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација го крена гласот по смената на селекторот Никола Матијашевиќ. 

Пред настап на Европско првенство, Одбојкарската федерација на Македонија одлучи да го смени селекторот кој ги донесе најголемите успеси во овој спорт за нас досега. На местото на Никола Матијашевиќ, беше назначен Душко Николиќ.
 
Капитенот Никола Ѓоргиев е гневен поради оваа одлука на ОФМ и смета дека таа е неправедна.
 
„Срамота и греота е! Две Европски првенства... Пред четири години сонувавме за ЕП. Изгледа со некои луѓе во ОФМ сѐ е можно. Браво!“, напиша Ѓоргиев на социјалните мрежи.

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе