Ѓорческа запиша нова победа на турнирот во Белград

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа лесно во два сета беше подобра од хрватската тенисерка Мариана Дражиќ. 

Лина ја совлада Хрватката, Дражиќ со 6-2 и 6-3 и ја забележа шестата победа од седум меча на турнирот во Белград. Во втората фаза има три победи од исто толку меча.
 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе