Ѓорческа го доби и вториот меч во Белград

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа дојде и до втората победа на Источно-европскиот шампионат кој се одржува во Белград. 

Нашата тенисерка со 2-0 во сетови беше подобра од Србинката, Тијана Сретеновиќ. Лина првиот сет го доби со 7-5, во вториот беше подобра со 6-4.
 
Ѓорческа денеска има слободен ден, а во третото коло игра против Турчинката, Чемре Анил.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе