Вимблдон

Ѓоковиќ со победа во три сета над Колшрајбер ја почна одбраната на трофејот

Новак Ѓоковиќ со победа од 3-0 во сетови против Колшрајбер тргна во одбрана на титулата на Вимблдон.

Почна третиот грен слем турнир за оваа година, Вимблдон каде трофејот го брани Новак Ѓоковиќ.
 
Српскиот тенисер во три сета го доби мечот со Колшрајбер, но Германецот пружи силен отпор.
 
Новак првиот сет го доби со 6-3, вториот му беше најтежок, го зема со 7-5, во третиот триумфираше со 6-3.
 
Во следното коло Ѓоковиќ ќе игра против Кудла кој со 3-0 го победи Јазири.
 

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

повеќе

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе