АТП финале Торино

Ѓоковиќ со победа го почна завршниот турнир во Торино

Новак Ѓоковиќ ја оправда улогата на фаворит и лесно во два сета го совлада Каспер Руд во првото коло од завршниот АТП турнир во Торино. 

Првиот сет не беше лесен за Ѓоковиќ, се играше тај-брејк во кој српскиот тенисер победи со 7-4.
 
Во вториот сет Србинот беше многу поубедлив, го доби со 6-2 и ја запиша првата победа на турнирот во Торино.
 
Ова беше меч од „Зелената група“ во која вечерва се игра и мечот меѓу Циципас и Рублев.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе