Токио

Ѓоковиќ му го разубаве денот на едно дете во публиката (ВИДЕО)

Ѓоковиќ со победа се врати на терените по повредата, тој го совлада Попирин со 2-0 во сетови, а по мечот направи еден пријатен гест. 

Српскиот тенисер по завршување на мечот пешкирот му го даде на едно момче во публиката. Можеби за некои тоа не значи ништо, но кога ќе добиете било што од ѕвезда каков што е Ѓоковиќ тоа е денот на кој вечно ќе се сеќавате. Ова дете денеска сигурно ќе биде посреќно од своите врсници.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе