АТП Лондон

Ѓоковиќ моќно го отвори завршниот турнир, го „сомеле“ Беретини за 64 минути

Завшниот АТП турнир во Лондон започна попладнево, на стартот Новак Ѓоковиќ без многу проблеми со 2-0 во сетови за победи Матео Беретини.

Новак Ѓокови моќно го отвори завршнио турнир во Лондон, Србинот на теренот помина само 64 минути и стигна до бодови со лесен триумф над Матео Беретини.

Италијанецот немаше одговор за играта на расположениот Ноле, кој првиот сет го реши во своја корист со 6-2. Во вториот сет, рекетот број два му препушти само еден гејм на противникот и го доби со 6-1.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе