АТП Мастерс Рим

Ѓоковиќ лесно го победи Вавринка и се пласираше во четвртфиналето во Рим

Новак Ѓоковиќ со четири загубени гејма го совлада Стен Вавринка за пласман меѓу осумте најдобри на АТП мастерсот во Рим. 

Српскиот тениски ас, немаше проблеми со Вавринка, двата сета ги доби со идентични 6-2. 
 
Во четвртфиналето ќе игра против Оже-Алиасим кој со 6-3 и 6-2 беше подобар од Џирон.
 

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе