Повредата на левото рамо е проблематична

Ѓоковиќ ќе мора на операција, го чека подолга пауза?

Новак Ѓоковиќ го чека подолга пауза, ова го пренесе Њујорк тајмс, весникот вели дека повредата на Србинот не е наивна и тој ќе мора на операција.

Најдобриот светски тенисер се мачеше со повреда на УС Опен, и мораше да го предаде мечот со Вавринка во осминафиналето поради болки во левото рамо.

Се веруваше дека Новак Ѓоковиќ со мирување и одмор ќе може да ги надмине проблемите, но весникот Њујорк тајмс пренесува дека повредата е посериозна од првичните прогнози.

Новинарот Кристофер Клери пишува дека повредата е проблематична, па Србинот најверојатно ќе мора на операција, а со тоа и на подолга пауза.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе