Србинот се дружеше со фановите на социјалните мрежи

Ѓоковиќ ја пееше „Македонско девојче“, побара и фотографии од Охрид (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ синоќа се дружеше со фановите на социјалните мрежи. Србинот по барање на фановите од Македонија ја отпеа „Македонско девојче“, а побара и фотографии од Охрид и Охридско Езеро.

Рекетот број 1 по вчерашната победа во 3. коло на Вимблдон против Хуркач има два слободни дена, па реши малку да се опушти и да се подружи со фановите на социјалните мрежи.

Од станот во кој престојува во Лондон, во друштво на физиотерапевтот Миљан Амановиќ, имаше вклучување во живо на Инстаграм.

По барање на фановите од Македонија, Новак Ѓоковиќ ја отпеа „Македонско девојче“. Популарниот Ноле исто така не го заборави и нашиот најголем бисер, Охрид.

„Ех, да сум сега крај Охридско Езеро“, порача Срибинот и побара да му биде пратена некоја фотографија од овој град.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе