Ѓоковиќ ја пцуеше публиката во Мадрид: Одете бре сите во ку...! (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, во моментов преживува тешки моменти во вториот сет во вечерашниот дуел против Бугаринот Григор Димитров на Мастерс турнирот во Мадрид, откако со судни маки и по една спасена меч-топка успеа да изедначи на 1-1 во сетови.

Србинот го загуби првиот сет исто така во тај-брејк, по што следуваше епска борба во продолжението. Ѓоковиќ беше во непријатна ситуација, губеше со 2-4, но се врати и се избори за 13-ти гем. Претходно, при последниот сервис на противникот, Димитров посериозно се повреди и едвај го одигра како последниот гејм, така и тај-брејкот, а воедно и ја доби поддршката од трибините, која отворено беше на страна на Бугаринот.

Тоа максимално го разлути Србинот, кој откако го доби вториот сет, се дрзна сочно да ја опцуе публиката. Слушнете го тоа во приложеното видео.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе