Коби Брајант имаше посебно значење за Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ истрча на теренот со тренерка во чест на Коби (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ со посебен гест ја одбележа смртта на Коби Брајант кој беше негов пријател, српскиот тенисер излезе со тренерка во чест на легендарниот кошаркар. 

Неколку дена пред смртта на Коби Брајант, Новак Ѓоковиќ зборуваше како често се слуша со големиот кошаркар кој бил многу значаен за него во периодите кога имаше пад во кариерата.
 
Советите и поддршката од Коби многу му помогнале на Ѓоковиќ,  па српскиот тенисер е многу погоден од смрта на Коби.
 
Ѓоковиќ на загревањето пред дуелот со Раониќ излезе со тренерка со иницијалите на Коби Брајант и неговите броеви 8 и 24.
 

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе