Коби Брајант имаше посебно значење за Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ истрча на теренот со тренерка во чест на Коби (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ со посебен гест ја одбележа смртта на Коби Брајант кој беше негов пријател, српскиот тенисер излезе со тренерка во чест на легендарниот кошаркар. 

Неколку дена пред смртта на Коби Брајант, Новак Ѓоковиќ зборуваше како често се слуша со големиот кошаркар кој бил многу значаен за него во периодите кога имаше пад во кариерата.
 
Советите и поддршката од Коби многу му помогнале на Ѓоковиќ,  па српскиот тенисер е многу погоден од смрта на Коби.
 
Ѓоковиќ на загревањето пред дуелот со Раониќ излезе со тренерка со иницијалите на Коби Брајант и неговите броеви 8 и 24.
 

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе