Потег кој зборува за големината на Новак

Ѓоковиќ играше тенис пред зграда во Белград со децата од маало (ВИДЕО)

Рекетот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ е на одмор во својот Белград по победата на Австралија опен. Тој беше виден како игра тенис со децата пред зграда, потег кој предизвика внимание во медиумите. 

Ѓоковиќ не е само добар тенисер, тој уште еднаш покажа дека е и голем човек. Новак се симна пред зграда во Белград и играше тенис со децата од маало.
 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе