АТП финале Торино

Ѓоковиќ фуриозно, со само три загубени гејма го победи Нори

Новак Ѓоковиќ на перфектен начин го заврши настапот во „зелената група“ на завршниот АТП турнир во Торино откако со 2-0 го совлада Камерун Нори. 

Со три победи од три меча, Ѓоковиќ како првопласиран оди во полуфиналето на завршниот турнир во Торино.
 
Денеска негова жртва беше Камерун Нори кој успеа да освои само три гејма. Ѓоковиќ првиот сет го доби со 6-2, вториот со 6-1.
 
Втор од оваа група кој оди во полуфиналето е Каспер Руд кој денеска со 2-1 во сетови го совлада Рублев и го освои второто место.
 
Во полуфиналето Ѓоковиќ ќе игра со Зверев, а Руд со Медведев.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе