АТП Мастерс Монте Карло

Ѓоковиќ е елиминиран уште на стартот во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ не се прослави на АТП Мастерсот во Монте Карло, го загуби првиот меч на кој настапи и доживеа рана елиминација. 

Шпанскиот тенисер Алехандро Давидович Фокина е човекот кој му пресуди на Новак Ѓоковиќ.
 
Шпанскиот тенисер отвори одлично и го доби првиот сет со 6-3 и поведе со 1-0. Ѓоковиќ се мачеше и во вториот сет но успеа да израмни, победи во тајбрејк со 7-5.
 
Во третиот решавачки сет Ѓоковиќ одигра најлошо, Фокина изгледаше беспрекорно, го доби сетот со 6-1 и ја однесе победата.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе