АТП Мастерс Монте Карло

Ѓоковиќ доби дозвола да игра на турнирот во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе настапи на мастерс туринрот во Монте Карло кој се игра од 10 до 17 април откако доби дозвола за учество. 

Тоа ќе биде втор турнир за него оваа година по настапот во Дубаи.
 
„Новак сезоната на земја ќе ја отвори во Монте Карло, на мастерсот на кој победи во 2013 и 2015 година. Минатата сезона, Ѓоковиќ во Монте Карло испадна во третото коло од Даниел Еванс“, пишува на официјалната страна на српскиот тенисер.
 
Веста дека Ѓоковиќ ќе игра на турнирот во Монте Карло ја потврди и организаторот.
 
Поради тоа што не е вакциниран, Ѓоковиќ пропушти неколку турнири оваа година, а најзначаен беше грен слем турнирот Австралија опен.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе