Завршен мастерс турнир во Лондон

Ѓоковиќ без проблем против Зверев за втора победа во Лондон

Во второто коло Новак Ѓоковиќ ја оствари и втората победа на завршниот мастерс турнир во Лондон, овој пат лесно со 2-0 го совлада Александар Зверев и направи голем чекор кон полуфиналето. 

Новак Ѓоковиќ со 6-4 и 6-1 го победи Александар Зверев во второто коло во Лондон, и со два триумфи е блиску до полуфиналето.
 
Првиот сет беше неизвесен, Ѓоковиќ успеа во десетиот гејм да земе брејк и да го добие со 6-4, во вториот немаше никаков проблем, Зверев освои само еден гејм.
 
Вечерва Чилиќ и Иснер ќе се обидат да дојдат до нивната прва победа на турнирот.
 

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе