АТП финале Торино

Ѓоковиќ без мака го совлада Рублев

Новак Ѓоковиќ го доби и вториот дуел од „Зелената група“ на завршниот турнир во Торино откако лесно, со 2-0 во сетови го победи Рублев. 

Ѓоковиќ загуби вкупно пет гејма, првиот сет го доби со 6-3, вториот со 6-2 и дојде до триумф кој го носи во полуфиналето.
 
По две кола Србинот има две победи со вкупно четири добиени сета и ниту еден загубен.
 
Во вечерашниот меч Руд ќе игра со Нори кој влета наместо Циципас кој се откажа поради повреда.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе