УФЦ

Фергусон на урнебесен начин реагираше кога дозна дека ќе го пуштат од болница по ќотекот кој го изеде од Гејчи (ВИДЕО)

Тони Фергусон синоќа доживеа тежок пораз од Џастин Гејчи по кој заврши во болница, а таму славниот борец имаше свое шоу. 

Тони Фергусон влезе како фаворит во борбата со Гејчи, но не само што загуби туку изеде многу ќотек. Лицето му беше деформирано, по што неминовна дестинација му беше болницата.
 
По еден ден поминат таму, Фергусон бил пуштен дома. А моментот пред заминувањето од болницата тој го одбележа со видео на кое игра покажувајќи дека и покрај поразот е во одлично расположение.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе