Славниот руски борец се „отпиша“ во голем стил

Федор со фантастичен нокаут стави крај на кариерата (ВИДЕО)

Легендарниот руски борец, Федор Емилианенко го нокаутираше Саитама Квинтон уште во првата рунда и објави дека ова е последна борба за него. 

Федор им кажа збогум на ММА борбите по фантастичниот нокаут со еден силен директ кој му го зададе на Кинтон уште во првата рунда на настан во Јапонија.
 
„Со ова ја завршувам кариерата, ова е крајот на патот“, изјави Федор.
 
Рускиот борец во својата кариера имаше 45 професионални борби од кои 39 победи и шест порази.
 

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе