АТП финале Лондон

Федерер поразен на стартот на завршниот АТП турнир во Лондон

Доминик Тим со 2-0 во сетови го победи Роџер Федерер во првото коло на АТП завршниот турнир во Лондон. 

Втора година по ред Роџер Федерер го губи првиот меч на АТП финалето во Лондон, овој пат беше поразен од Доминик Тим.
 
И двата сета беа идентични, Тим ги доби со 7-5 и 7-5.
 
Претходно во оваа група Новак Ѓоковиќ го демолираше Беретини, Србинот загуби само три гејма 6-2 и 6-1.
 
Во второто коло Федерер игра со Ѓоковиќ, а тим против Беретини.

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе