Федерер направи операција на коленото, го пропушта Ролан Гарос

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, Ролан Гарос но би требало да биде подготвен за Вимблдон. 

Федерер направил операција на коленото за да го реши проблемот со повредата која го мачи подолго време.
 
Прогнозите се дека тој ќе го пропушти Ролан Гарос, но ќе биде подготвен за Вимблдон.
 
„Докторите се убедени дека го направив вистинскиот потег и веруваат во целосно закрепнување. Ќе се видиме на тревата“, изјави Федерер по оперативниот зафат.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе