Федерер направи операција на коленото, го пропушта Ролан Гарос

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, Ролан Гарос но би требало да биде подготвен за Вимблдон. 

Федерер направил операција на коленото за да го реши проблемот со повредата која го мачи подолго време.
 
Прогнозите се дека тој ќе го пропушти Ролан Гарос, но ќе биде подготвен за Вимблдон.
 
„Докторите се убедени дека го направив вистинскиот потег и веруваат во целосно закрепнување. Ќе се видиме на тревата“, изјави Федерер по оперативниот зафат.
 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе