Швајцарецот им се извини на француските фанови

Федерер го откажа настапот во Париз, ќе се штеди за Лондон

Роџер Федерер нема да игра на мастерс турнирот во Париз, Швајцарецот го откажа учеството и им се извини на фановите. 

Иако беше најавено дека ќе настапи во Париз, Роџер Федерер нема да игра, тенискиот ас ќе се штеди за завршниот турнир во Мадрид.
 
„Жал ми е, но морам да го откажам настапот во Париз. Мора да мислам на своето тело, сакам да ја продолжам кариерата Им се извинувам на француските навивачи, со нив се гледаме на Ролан Гарос“, изјави Федерер.
 
Мастерс турнирот во Париз почнува денес и трае до крајот на неделата.
 
Завршниот мастерс турнир во Лондон се игра од 10 до 17 ноември.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе