Ја крена публиката на нозе

Еден од најлудите тениски поени кои сте ги виделе се случи во Мадрид, во режија на Гаел Монфис! (ВИДЕО)

Гаел Монфис кој важи за еден од најатрактивните тенисери денеска се надмина и себеси при еден поен на мечот против Мартон Фучович.

Монфис победи со 1-6, 6-4 и 6-2 и се избори за пласман во осминафиналето на турнирот во Мадрид каде го чека Роџер Федерер.
 
Францускиот тенисер ја крена публиката на нозе откако со скок свртен со грб кон противникот го удри топчето и зема поен. Еден од најатрактивните поени видени некогаш на тениските терени.
 

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе