Борба со многу тактизирање

Џошуа си ги врати појасите, Британецот на поени го победи Руиз по 12 рунди битка!

Ентони Џошуа го доби реваншот со Енди Руиз и си ги врати појасите во тешка категорија, Британецот го победи Мексиканецот на поени по 12 рунди битка.

Енди Руиз во јуни приреди големо изненадување откако го нокаутираше Ентони Џошуа во Медисон Свквер Гарден во Њујорк.

Британецот сепак не дозволи нов срам, добро се подготви за реваншот и денеска во Саудиска Арабија го доби ревашот и си ги врати титулите во тешка категорија.

Во борба во која имаше многу тактизирање, ниту еден од боксерите не падна на подот. Победникот беше одлучен на бодови по 12 рунди битка, а судиите едногласно го одбраа Ентони Џошуа.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе