Борба со многу тактизирање

Џошуа си ги врати појасите, Британецот на поени го победи Руиз по 12 рунди битка!

Ентони Џошуа го доби реваншот со Енди Руиз и си ги врати појасите во тешка категорија, Британецот го победи Мексиканецот на поени по 12 рунди битка.

Енди Руиз во јуни приреди големо изненадување откако го нокаутираше Ентони Џошуа во Медисон Свквер Гарден во Њујорк.

Британецот сепак не дозволи нов срам, добро се подготви за реваншот и денеска во Саудиска Арабија го доби ревашот и си ги врати титулите во тешка категорија.

Во борба во која имаше многу тактизирање, ниту еден од боксерите не падна на подот. Победникот беше одлучен на бодови по 12 рунди битка, а судиите едногласно го одбраа Ентони Џошуа.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе