Тимот од Маранело најавува „многу екстремен“ концепт

Диџеј, оркестар и танчери: Ферари го претстави новиот болид СФ1000 за 2020 (ВИДЕО)

Ферари е првиот тим кој го откри адутот за новата сезона, тимот од Мареноло попладнево го претстави СФ1000, болид за кој велат дека употребиле „многу екстремен" концепт.

Вечерва ви театарот Ромоло Вали во Реџо Емилија, Ферари направи шоу на претставувањето на болидот за 2020. Диџеј, оркестар и танчери на сцената го најавија СФ1000, адуот кој на тимот од Маранело ќе треба да му ја донесе титулата.

Од таборот на Ферари најавуваат дека употребиле „многу екстремен“ концепт за развојот на овој болид.

„Можеби ви изгледа сличен на минатогодишниот болид, но верувајте ми, комплетно е различен“ - вели првиот човек на тимот, Матија Биното.

Ферари е првиот тим кој го претстави болидот за новата сезона, во следните денови тоа ќе го сторат и останатите тимови. Ред бул утре треба да го претстави својот адут, а актуелниот шампион Мерцедес, тоа ќе го сотри на 14. февруари.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе