Русинот испрати порака пред дуелот со Пик Сегед

Дибиров преку социјалните мрежи се одјави: Македонци, фала ви за сè!

Во пресрет на пресметката со Пик Сегед во четврт-финалето од Лигата на шампионите, Тимур Дибиров се огласи на социјалните мрежи и се заблагодари за досегашниот престој во Македонија.

Денешниот меч во „Јане Сандански“ ќе биде со посебни емоции за многумина бидејќи најверојатно ќе биде последен за ваков шампионски Вардар. Сопственикот Сергеј Самсоненко најави дека се повлекува, па се очекува распад на клубот што во 2017 се искачи на тронот во Европа.

Во пресрет на пресметката со Пик Сегед во четврт-финалето од Лигата на шампионите, се огласи Тимур Дибиров, кој беше едно од првите засилувања за проектот што го почна Сергеј Самсоненко.

Русинот на социјалните мрежи испрати емотивна порака, која всушност е збогување, и им се заблагодари на сите Македонци за сè што направиле за него за време на престојот во нашата земја.

„Последен натревар. Македонија и Македонци, фала ви за сè“, напиша тој на Инстаграм и постираше слика од големото славје на титулата во Лигата на шампионите пред две години.

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе