По големиот триумф против Словенија

Деспотовски: Ние сме ненормална екипа!

Емоциите се големи по огромната победа над Словенија, македонските одбојкари се пресреќни по триумфот и херојската игра.

Македонија со 3-1 во сетови ја победи Словенија и сега има големи шанси да оди во осминафинале. Победата е посебно значајна бидејќи е против силен противник кој е и домаќин.
 
„Ние не сме добра, ние сме ненормална екипа! Ова што го направивме е голем успех за нас и за Македонија. Словенија ја добивме буквално секаде, во дрскост, блок, напад, желба, секаде. Не верувам дека дека тие не потценија, едноставно знаевме како да играме со нив. Ако не продолжиме понатаму ќе биде срамота и греота, сакаме да одиме во следната фаза, сакаме да одиме во Франција“, изјави Филип Деспотовски по мечот.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе